مدیریت چک و بانک

آیا تاکنون تاریخ سررسید چک خود را فراموش کرده‌اید؟ یکی دیگر از امکانات نرم‌افزار کنترل و مدیریت پول سحر، مدیریت چک‌ها و حساب‌های بانکی است. می‌توانید حساب‌های بانکی خود را در نرم‌افزار معرفی کنید و دسته‌چک‌های خود را ثبت کنید. سپس چک‌هایی که صادر می‌کنید در نرم‌افزار ثبت کنید و برای آن‌ها یادآوری تنظیم کنید.
در این مقاله نحوه ثبت و مدیریت چک‌ها را در نرم‌افزار مدیریت پول سحر آموزش خواهیم داد.

در صفحه اصلی نرم‌افزار بر روی دکمه عملیات چک کلیک کنید تا پنجره چک و بانک نمایش داده شود.

Cheque

ابتدا حساب بانکی خود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که فقط قادر به انتخاب طرف حساب‌هایی هستید که از نوع حساب بانکی تعریف‌شده باشند. سپس بر روی دکمه جدید کلیک کنید تا پنجره مربوط جهت ثبت اطلاعات چک باز شود.

NewCheque

درصورتی‌که در صفحه اصلی چک و بانک، حساب بانکی را انتخاب کرده باشید، حساب بانکی در این پنجره نیز به‌صورت خودکار انتخاب خواهد شد. تاریخ چک را وارد کنید. توجه داشته باشید که باید در این قسمت تاریخی را که بر روی چک نوشته‌اید ثبت کنید. سپس شماره چک را وارد کنید. شماره چک باید حتماً در اطلاعات دسته‌چک‌ها تعریف‌شده باشد. سپس بابت و در وجه چک را بنویسید. در آخر مبلغ چک را وارد کنید. درصورتی‌که دریافت‌کننده این چک را به‌عنوان طرف حساب در نرم‌افزار تعریف کرده‌اید، از لیست، دریافت‌کننده را نیز انتخاب کنید. درصورتی‌که این چک را بابت هزینه‌ای پرداخت کرده‌اید، می‌توانید گروه هزینه‌ی آن را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه یادآوری خودکار، جهت اعلام سررسید چک، نرم‌افزار را تنظیم نمایید تا شمارا مطلع سازد.

ویرایش چک
جهت ویرایش چک، ابتدا آن را در لیست انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. البته فقط چک‌های در جریان را می‌توانید ویرایش کنید. پنجره چک و بانک بازخواهد شد و اطلاعات چک انتخاب‌شده در محل‌های مربوطه قرارگرفته‌اند. اطلاعات را ویرایش کنید و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. اطلاعات ذخیره خواهد شد و به پنجره قبلی بازخواهید گشت.

حذف چک
جهت حذف اطلاعات یک چک، ابتدا آن را در لیست انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه حذف کلیک کنید. توجه داشته باشید که فقط چک‌های در جریان را می‌توانید حذف کنید.

پاس کردن چک
درصورتی‌که چک پرداختی شما پاس شده است، ابتدا آن را در لیست انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه پاس شد کلیک کنید. نرم‌افزار پیغامی را جهت دریافت تأییدیه پاس شدن چک نمایش می‌دهد. درصورتی‌که مایل به ادامه عملیات هستید بر روی بله کلیک کنید.

برگشت کردن چک
درصورتی‌که چک پرداختی شما برگشت شده است، ابتدا آن را در لیست انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه برگشت شد کلیک کنید. نرم‌افزار پیغامی را جهت دریافت تأییدیه برگشت شدن چک نمایش می‌دهد. درصورتی‌که مایل به ادامه عملیات هستید بر روی بله کلیک کنید.

باطل کردن چک
درصورتی‌که چک پرداختی شما باطل‌شده است، ابتدا آن را در لیست انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه باطل شد کلیک کنید. نرم‌افزار پیغامی را جهت دریافت تأییدیه باطل شدن چک نمایش می‌دهد. درصورتی‌که مایل به ادامه عملیات هستید بر روی بله کلیک کنید.

بازگردان وضعیت چک به “در جریان”
درصورتی‌که بخواهید اطلاعات یک چک را ویرایش و یا حذف کنید، وضعیت آن باید در جریان باشد. جهت این عملیات، ابتدا آن را در لیست انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه در جریان کلیک کنید. نرم‌افزار پیغامی را جهت دریافت تأییدیه در جریان شدن چک نمایش می‌دهد. درصورتی‌که مایل به ادامه عملیات هستید بر روی بله کلیک کنید.

31+