مدیریت وام‌ها و اقساط

یکی دیگر از امکانات نرم‌افزار مدیریت پول امکان مدیریت وام‌ها و اقساط است. وام‌ها درواقع کمک زیادی به پیشرفت‌های مالی می‌کنند، اما درصورتی‌که برای بازپرداخت اقساط خود برنامه‌ریزی نداشته باشید قطعاً شمارا با مشکلات زیادی روبرو می‌کند. در این مقاله مدیریت وام‌ها و اقساط را به کمک نرم‌افزار مدیریت پول سحر آموزش می‌دهیم.
ابتدا در صفحه اصلی نرم‌افزار بر روی دکمه وام و اقساط کلیک نمایید تا پنجره مربوطه نمایش داده شود.

جهت ثبت یک وام جدید در پنجره بازشده بر روی دکمه جدید کلیک کنید.

newLoan
ابتدا عنوان وام را وارد کنید. سپس مبلغ کل وام، درصد سود و تعداد اقساط را وارد نمایید. تاریخ دریافت را نیز انتخاب کنید. سپس کل مبلغ با سود و مبلغ هر قسط را مشخص نمایید. با توجه به تنوع بسیار زیاد محاسبات سود و مبلغ هر قسط، نرم‌افزار هیچ‌گونه محاسباتی روی اطلاعات ورودی نمی‌کند و شما باید با توجه به اطلاعات درج‌شده در برگه وام خود این اطلاعات را تکمیل کنید. درصورتی‌که می‌خواهید مبلغ وام را به دریافت و پرداخت خود اضافه کنید در قسمت دریافت کنند، طرف حساب موردنظر را انتخاب کنید. درصورتی‌که این وام را قبلا دریافت کرده‌اید و اکنون نیازی نمی‌بینید مبلغ آن به موجودی شما اضافه شود؛ نیازی به انتخاب دریافت‌کننده نیست. درصورتی‌که باید قسط اول وام را زمان دریافت آن پرداخت کنید، گزینه “قسط اول زمان دریافت وام می‌باشد” را انتخاب کنید. درصورتی‌که مایل هستید زمان سررسید اقساط این وام به شما یادآوری شود؛ گزینه یادآوری خودکار را انتخاب کنید و در مقابل آن تعداد روزی را که می‌خواهید قبل از سررسید مطلع شوید انتخاب کنید. سپس دکمه ذخیره را کلیک کنید. اطلاعات ذخیره خواهد شد و به صفحه وام‌ها و اقساط بازخواهید گشت. در قسمت سمت چپ پنجره لیست اقساط این وام را مشاهده خواهید کرد.

loan

جهت پرداخت اقساط، ابتدا وام موردنظر را در لیست وام‌ها انتخاب کنید و سپس قسط موردنظر را از لیست اقساط انتخاب کنید و دکمه پرداخت قسط را کلیک کنید. پنجره‌ی جدیدی جهت دریافت اطلاعات پرداخت قسط بازخواهد شد.

payLoan

اطلاعات قسط انتخاب‌شده در این پنجره نمایش داده‌شده است و باید تاریخ پرداخت آن را انتخاب کنید. سپس پرداخت‌کننده را ثبت کنید. درصورتی‌که نمی‌خواهید پرداخت این قسط از موجودی شما کسر شود؛ پرداخت‌کننده را انتخاب نکنید. سپس بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. اطلاعات پرداخت قسط ذخیره خواهد شد و به پنجره وام‌ها و اقساط بازخواهید گشت.

37+