هزینه سفر

محاسبه هزینه سفر با نرم افزار کنترل و مدیریت پول سحر

محاسبه هزینه سفر همیشه یکی از مشکلات خانواده ها در پایان سفر بوده و هست. در این مقاله تصمیم داریم یک ترفند جهت محاسبه هزینه سفر با استفاده از نرم افزار مدیریت پول سحر برای شما شرح دهیم. حتما برای شما که از نرم افزار کنترل و مدیریت پول سحر استفاده می کنید پیش آمده است که به سفر بروید و برای شما سوال باشد که چطور هزینه های سفر را محاسبه کنید؟!

به عنوان مثال، زمانی که با خودروی شخصی به شیراز رفته اید و در طول سفر ده بار سوختگیری کرده اید. آیا هزینه بنزین را در بخش هزینه -> خودرو -> سوخت ثبت خواهید کرد یا اینکه یک گروه به عنوان سفر شیراز به همراه یک زیرگروه با عنوان سوخت ایجاد می کنید؟ در حالت اول (یعنی ثبت در گروه سوخت) درست عمل کرده اید، اما در آخر نمی توانید هزینه های سوخت سفر شیراز را از هزینه های سوخت دیگر جدا کنید.

در صورت ایجاد یک گروه دیگر برای سوخت سفر شیراز، نمی توانید هزینه کلی سوختی که پرداخت کرده اید محاسبه کنید، زیرا آن هزینه در دو یا چند گروه تقسیم شده است، با اینکه همگی آنها هزینه سوخت هستند.

محاسبه هزینه سفر

یکی از فابلیت های نرم افزار کنترل و مدیریت پول سحر، برچسب ها می باشد. به این صورت که می توانید برای هر تراکنش یک برچسب انتخاب کنید. ابتدا یک برچسب با عنوان سفر شیراز ایجاد میکنیم. محاسبه هزینه سفر با این قابلیت به راحتی امکان پذیر است. از این پس هر هزینه ای که در سفر انجام می دهیم را در گروه مربوط به خود قرار می دهیم، اما برچسب سفر شیراز را نیز انتخاب می کنیم. به عنوان مثال، هزینه شام در رستوران را در گروه مربوط به خود ثبت میکنیم یا هزینه بنزین را در گروه خودرو -> سوخت ثبت می کنیم، اما برچسب سفر شیراز را نیز برای آن تراکنش انتخاب می کنیم.

برچسب گذاری هزینه ها

البته باید در مورد ثبت اطلاعات و برچسب سفر شیراز هم دفت کرد تا محاسبه هزینه های سفر دقیقتر باشد. مثلا، شما در شیراز به یک فروشگاه پوشاک می روید و یک لباس برای خود خریداری میکنید، بهتر است آن هزینه را با برچسب سفر شیراز ثبت نکنید، زیرا یک هزینه ی کلی است. البته این موضوع کاملا اختیاری است. در صورتی که بخواهید محاسبه کنید که کلا از ابتدای سفر تا انتهای آن چقدر خرج کردید، می توانید از گزارش هزینه ها به تفکیک گروه، از تاریخ شروع تا تاریخ پایان سفر خود استفاده کنید. و اما برای محاسبه هزینه سفر شیراز ، کافی است از منوی گزارشات، گزارش برچسب ها را انتخاب کنید. سپس برچسب سفر شیراز را انتخاب کنید.

گزارش محاسبه هزینه سفر

74+