تهیه نسخه پشتیبان

هر روز نسخه پشتیبان بگیرید

در این مقاله آموزشی نحوه تهیه نسخه پشتیبان از نرم افزار کنترل و مدیریت پول سحر (حسابداری شخصی سحر) را بررسی خواهیم کرد. نسخه پشتیبان به شما کمک می کند در صورتی که اطلاعات برنامه شما به هر دلیلی از دست رفته باشد آن را بازیابی کنید. دیگر کاربرد آن انتقال اطلاعات از یک رایانه به رایانه دیگر است. به عنوان مثال زمانی که شما می خواهید اطلاعات خود را از رایانه محل کار به رایانه منزل منتقل کنید، می توانید از رایانه محل کار یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و در رایانه منزل آن را دریافت کنید. پیشنهاد ما این است که هر روز از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

فرآیند پشتیبانی، در نرم افزار حسابداری شخصی سحر به صورت ذخیره فایل پشتیبان در مسیری که شما انتخاب می کنید انجام می شود. درواقع فایلی که شما از نرم افزار دریافت می کنید شامل تمامی تنظیمات و اطلاعات وارد شده سیستم است. جهت دریافت نسخه پشتیبان در نرم افزار، در منوی پرونده بر روی گزینه ارسال اطلاعات کلیک کنید.

نسخه پشتیبان حسابداری شخصی سحر

نسخه پشتیبان حسابداری شخصی سحر

در قسمت محل ذخیره، پوشه ای که می خواهید فایل پشتیبان شما در آنجا ساخته شود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در مسیری که انتخاب می کنید نباید پوشه ای با نام فارسی وجود داشته باشد. همچنین می توانید توضیحاتی را نیز به فایل پشتیبان خود اضافه کنید. در انتها، در صورتی که می خواهید همیشه در محلی که انتخاب کرده اید نسخه پشتیبان تهیه کنید، گزینه محل ذخیره به عنوان پیش فرض قرار بگیرید را تیک بزنید. در صورتی که این گزینه را فعال کنید، هر زمانی که وارد فرم ارسال اطلاعات می شوید، این محل به صورت خودکار انتخاب می شود. دکمه شروع عملیات را کلیک کنید تا فایل پشتیبان شما ایجاد شود.

تنظیمات یادآوری

در قسمت تنظیمات نرم افزار یک گزینه قرار داده ایم که می توانید با علامت زدن آن، در هنگام خروج از سیستم یادآوری تهیه پشتیبان را مشاهده نمایید.

یادآوری خودکار نسخه پشتیبان

یادآوری خودکار نسخه پشتیبان

بازخوانی اطلاعات

جهت بازخوانی یک نسخه پشتیبان که قبلا تهیه کرده اید، از منوی پرونده، گزینه دریافت اطلاعات را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر را انتخاب کنید.

چند نکته مهم در خصوص بازخوانی نسخه پشتیبان

  • نسخه پشتیبان خود را نمی توانید در نسخه های قبلی نرم افزار بازخوانی کنید. اما می توانید آنها را در نسخه های جدیدتر بازخوانی کنید.
  • زمانی که نسخه پشتیبان را بازخوانی می کنید، تمامی اطلاعات موجود در برنامه حذف خواهدشد و اطلاعات داخل فایل پشتیبان جایگزین آن خواهد شد.
  • نام فایل پشتیبان تهیه شده در نرم افزار شامل تاریخ تهیه و زمان تهیه آن است. اطمینان داشته باشید که جهت بازخوانی اطلاعات آخرین فایل خود را انتخاب کنید.
43+
1 پاسخ

تعقیب

  1. […] بروزرسانی نمایید. قبل از بروزرسانی حتما از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه […]

دیدگاه ها غیر فعال است.