این ده اشتباه مالی را در شروع زندگی مشترک انجام ندهید

این ده اشتباه مالی را در شروع زندگی مشترک انجام ندهید

وقتی  ازدواج می کنید، دو زندگی جداگانه را با هم ترکیب می کنید که مسایل مالی را نیز شامل می شود. امور مالی از پیچیده ترین مسائلی است که در ازدواج وجود دارد. اکثر افراد هنگام قرار گذاشتن تفاوت سطح مالی را در نظر نمی گیرند و هنگامی که بحث مسائل مالی مشترک مطرح می شود، تفاوت عقیده اتفاق می افتد، کدورت پیش می آید و حتی ممکن است دعواهای گاه به گاه درباره عادت های مالی شریک زندگی یا بدهی هایش پیش بیاید. این ده اشتباه مالی را در شروع زندگی مشترک انجام ندهید.

۱- نداشتن برنامه مالی طولانی مدت

حتماً برنامه مالی بلند مدت داشته باشید. در این برنامه باید زمان بازنشستگی، خرید خانه و تشکیل خانواده ، در نظر گرفته شود. قبل از ازدواج ، مسایل مالی را برای همدیگر روشن کنید. درباره اهداف مالی، برنامه زمانی، درآمد و مسائل دیگری که ممکن است با آنها مواجه شوید، بحث کنید. عاقلانه است که قبل از ازدواج، مسایل مالی خود را برنامه ریزی کنید.

۲- بدون طرح و کورکورانه اقدام کردن

از دیگر اشتباهات رایج تازه ازدواج کرده ها ، کورکورانه و بدون برنامه ازدواج کردن است.  یعنی  از قبل در مورد اهداف مالی، درآمد یا بدهی خود بحث نکرده باشید.

بعد از نامزدی، یک بحث صادقانه با طرف مقابل خود داشته باشید و همه این موارد را مشخص کنید. این صحبت باید شامل میزان پس انداز فعلی، بدهی فعلی، قرض، وام و سایر مسایل مالی باشد که هر کسی ممکن است داشته باشد.

ممکن است انجام این کار باعث محکم شدن رابطه یا به هم خوردن  آن شود ، اما مهم است که قبل از ازدواج، تکلیف مسایل مالی را روشن کنید.

۳- دروغ گفتن به شریک زندگی

اغلب افراد درباره پنهان کردن کیسه های خرید  قبل از ورود همسرشان به خانه، شوخی می کنند اما این کار می تواند به ایجاد مشکل جدی مالی در رابطه شان منجر شود.

اطمینان حاصل کنید که از قبل درباره مسایل مالی به تفاهم رسیده اید و در مورد وضعیت فعلی مالی خود، کاملاً با طرف مقابل صادق بوده اید. اگر هنگام صحبت کردن درباره پول احساس می کنید مشکلی وجود دارد، آن را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید و قبل از ازدواج، مشاور بگیرید.

۴- قبل از ازدواج  هزینه ها و مسایل مالی را با هم قاطی کنید

اکثر قوانین برای حمایت از زوج های متأهل طراحی شده است و اگر هنوز با هم زندگی نمی­کنید، ممکن است با ادغام مسایل مالی، بعد از مدتی به مشکل برخورد کرده و از هم جدا شوید. در این حالت از بودجه مشترک استفاده کنید و هر دو در هزینه های مشترک سهیم شوید. این کار به نفع هر دوی شماست و کمک میکند هزینه ها را عادلانه قسمت کنید. ضروری است که برنامه ریزی داشته باشید. حواستان باشد تا بعد از ازدواج صبر کرده و سپس در پرداخت بدهی همسر خود سهیم شوید.

۵- با کارت اعتباری یا وام، هزینه عروسی و ماه عسل را پرداخت کنید

شما که نمی خواهید زندگی خود را با بدهی زیاد آغاز کنید. باید پول نقد برای هزینه های عروسی و ماه عسل خود بپردازید. اگر چه ممکن است این به معنی صرف نظر از  برخی از خواسته هایتان باشد، ولی ارزش آن را دارد که دغدغه بازپرداخت وام برای چند ماه یا سالهای بعد از ازدواج نداشته باشید.

با  از قبل خرید کردن و از پیش برنامه ریزی نمودن، می توانید یک عروسی به یادماندنی بر اساس بودجه خود داشته باشید. همچنین اگر از قبل برنامه ریزی کنید، پیشنهادهای خوبی برای ماه عسل خود پیدا خواهید کرد.

۶- بر اساس بودجه عمل نکنید

بودجه کلید موفقیت مالی است. اگر برنامه ای برای نحوه هزینه کردن نداشته باشید هر چقدر هم درآمد داشته باشید، دچار مشکل خواهید شد. اگر درباره ایجاد بودجه مشترک با هم صحبت نکنید، از نظر مالی موفق نخواهید بود.

هنگام ایجاد بودجه مشترک، باید همه هزینه ها و درآمدها در نظر گرفته شود. هر شریک اولویت های مالی خود را دارد که ممکن است با طرف مقابل متفاوت باشد.

نباید یک نفر به تنهایی هزینه کند و یا صرفاً یک نفر بودجه را مدیریت کند. بلکه باید با هم کار کنید تا بودجه ای برای تشکیل خانواده فراهم کنید. اگر برایتان سخت است، حضور در کلاسهای برنامه ریزی مالی می تواند در این زمینه کمک کند.

۷- مسایل مالی تان را از هم جدا نگه دارید

فقط به چند دلیل ممکن است مجبور شوید مسایل مالی خود را بعد از ازدواج از هم جدا نگه دارید. در صورتی که مشکلاتی مانند قمار بدهی یا ولخرجی های شدید وجود داشته باشد. قبل از ایجاد بودجه مشترک، برای ایجاد اعتماد تلاش کنید. اگر مشکلی وجود نداشته باشد، ترکیب مالی و ایجاد بودجه مشترک ، کمک می کند راحت تر به اهداف مالی خود برسید. به این معنی که حساب پس انداز پنهان یا کارت اعتباری وجود ندارد. باید مرتب با هم برنامه ریزی کنید و اطمینان حاصل کنید که به اهداف خود خواهید رسید. اگر همسرتان در مسایل مالی سهیم نمی شود، احتمالا مسائل بزرگی را از شما پنهان می کند.

۸- علایم هشداردهنده را نادیده بگیرید

هر چقدر هم شریک زندگیتان را دوست دارید، هشدارهای مالی را نادیده نگیرید. به عنوان مثال، حواستان به مشکلاتی مانند ولخرجی، عدم تمایل به صحبت دربار مسایل مالی یا پس انداز و موجودی ضعیف در کارت اعتباری، باشد.

در نظر داشته باشید که هر کسی ممکن است اشتباه کند و اگر شریک زندگی شما در تلاش است اشتباهات مالی گذشته خود را اصلاح کند، نباید بر علیه او اقدام کنید. ترجیحاً باید با احتیاط رفتار کنید.

۹- با همدیگر همکاری مالی نداشته باشید

به هر حال، ازدواج به این معنی است که دیگر شما در یک تیم هستید. این در مورد امور مالی شما نیز صدق می کند.

از ولخرجی یا پنهان کردن هزینه ها از شریک زندگی  خودداری  کرده و بر روی اهداف مالی مشترک کار کنید.

در حالی که یک نفر مدیریت امور مالی روزانه و پرداخت صورتحسابها را بر عهده میگیرد، هر دوی شما باید هفتگی در جلسات برنامه ریزی بودجه و بحث در مورد هزینه ها شرکت کنید. هر دوی شما باید مخارج خود را پیگیری کنید و حواستان به پس­انداز، برنامه ریزی درآمد و حساب های اعتباریتان باشد.

۱۰- بدهی ها و وام ها را نادیده بگیرید

بهترین زمان پرداخت بدهی هایتان اوایل ازدواج و قبل از بچه دار شدن یا استرس مالی بیشتر برای خرید خانه یا راه اندازی کسب و کار، می­باشد. اوایل ازدواج، احتمالا درآمدهای اضافه بیشتری به عنوان هدیه ازدواج داشته باشید، از این پول برای پرداخت بدهی هایتان استفاده کنید.

هر زمان از شر بدهی ها خلاص شدید، بودجه بیشتری خواهید داشت و می توانید روی اهداف مالی بعدی خود مانند خرید خانه اقدام کنید.

12+